» Barvy na beton
Barvy na beton – nátěrové systémy

DUROPIN ER 10

epoxidový nátěr dvousložkový

Promícháním složek A a B (tvrdidlo) DUROPINu ER 10 vznikne epoxidová rozpouštědlová nátěrová hmota, určená pro bezprašnou povrchovou úpravu betonu. Díky své vysoké mechanické i chemické odolnosti je vhodná zejména do prostředí výrobních hal, montážních dílen, strojoven, skladů atd. Používá se tam, kde je požadována vysoká odolnost proti oděru, vysoká přilnavost k podkladu, omyvatelnost, i dobrá chemická odolnost, tedy i pro nátěry technologických konstrukcí v průmyslu. DUROPIN ER 10 v šedém provedení je vhodný i pro nátěry betonových ploch v potravinářských provozech. Podklad se nejprve penetruje 2- složkovým prostředkem PUROFIN 10. Vzhledem k vysokému difúznímu odporu vůči prostupu vodní páry lze nátěr aplikovat pouze na trvale suché podklady (hmotnostní vlhkost podkladu max 2%).

Dodává se v šedém, bílém, žlutohnědém, červenohnědém, modrém a zeleném provedení.


DUROPIN EM

epoxidový dvousložkový penetrátor/adhezní můstek

Dvousložkový expoxidový rozpouštědlový prostředek, určený pro přípravu podkladu před nátěrem barvou DUROPIN ER 10.


DUROPIN EV 20

vodouředitelný epoxidový dvousložkový nátěr

Promícháním složek A a B (tvrdidlo) DUROPINu EV 20 vznikne epoxidová vodouředitelná nátěrová hmota, určená pro bezprašnou povrchovou úpravu betonu.

Vhodná pro použití na méně mechanicky a chemicky zatěžované podlahy či nátěry stěn (oproti rozpouštědlovému typu DUROPIN ER 10), nátěr však lze aplikovat na podklady s vyšší vlhkostí (hmotnostní vlhkost podkladu max 5%), tedy i na částečně vyzrálé nové betony. Dodává se v šedém, bílém, červenohnědém a okrovém provedení. První vrstva se nanáší více naředěná jako penetrace podkladu.


PUROFIN 20

polyuretanový dvousložkový nátěr

Promícháním složek A a B (tvrdidlo) PUROFINu 20 vznikne polyuretanová rozpouštědlová nátěrová hmota, určená pro bezprašnou a estetickou povrchovou úpravu betonu. Díky své dobré mechanické i chemické odolnosti je vhodná zejména i do průmyslového prostředí s lehčím provozem. Oproti epoxidovému typu DUROPIN ER 10 může být aplikován na podklady s mírně vyšší vlhkostí (hmotnostní vlhkost max 3%), má však nižší mechanickou odolnost, ale je pružnější. Možnost použití v interiéru i exteriéru.

NjE0NWJh